Katastrofë në ajër, rrëzohet avioni me 71 persona

Një avion rus me 71 persona në bord raportohet se është rrëzuar. Më  herët ishte dhënë alarmi se ishte zhdukur nga radarët në afërsi të Moskës.

Avioni u nis nga aeroporti i Moskës për në Malet Urale, njoftojnë mediat e huaja. Avioni Saratov An-148 ishte në rrugën drejt qytetit Orsk kur u zhduk.

Sipas disa burimeve të shërbimeve të emergjencës, avioni është përplasur dhe nuk shanse që të ketë të mbijetuar. Sipas raportimeve, ai është rrëzuar afër Argunova rreth 80km në jug-lindje të Moskës. Sakaq, bëhet e ditur se au zhduk nga radarët dy minuta, pasi u largua nga aeroporti Domodedovo.